Дрънкането на Туа Таговайлоа доведе до исторически срив на Dolphins
New York Post | 2023-12-12 | 15:55:19

Влакът Tua Tagovailoa MVP катастрофира в понеделник вечер.

Куотърбекът на Делфините имаше неуспешна игра, която допринесе за задушаването на Маями при загубата му с 28-27 у дома от Титаните в „Футбол в понеделник вечер“.

Таговайлоа, макар да се изправяше срещу една от най-лошите защити при пасове в НФЛ, не хвърли пас за тъчдаун и имаше скъпа грешка на линията от два ярда през първата четвърт.

Слабото му представяне изигра голяма роля в превръщането на Делфините в първия отбор от 2016 г. насам, който губи, водейки с 14 с по-малко от три оставащи минути, според ESPN.

„Малко съм разочарован, че показахме това офанзивно представяне и никога не трябваше да бъде така днес“, каза Таговайлоа след мача.

Докато Дак Прескот се очерта като фаворит за MVP на НФЛ и Брок Пърди е по петите му, суперзвездата на Делфините Тайрийк Хил защити Таговайлоа, водещ в играта.

Таговайлоа, навлизайки в седмица 14, имаше петите най-добри коефициенти (+800) в BetMGM да спечели MVP.

Сблъсъкът с щедрата защита на паса на Титаните трябваше да бъде златна възможност за малко подобрение на статистиката, но Таговайлоа буквално пропусна шанса си.

Маями премести топката надолу към линията от два ярда на Титаните при първото си натискане, но Таговайлоа сбърка щракащ удар от резервния център Лиам Айхенберг и Титаните върнаха загубената топка.

„Това беше моя грешка“, каза Таговайлоа. „Трябва да хвана щракването.“

Таговайлоа беше без Хил през голяма част от мача, тъй като бързият приемник беше ограничен от контузия в глезена, получена през първата четвърт.

Хил се върна в играта през второто полувреме, но игра спорадично и имаше четири уловки за 61 ярда.

В крайна сметка Делфините грабнаха преднина от 27-13 благодарение на два тъчдауна на Рахийм Мостърт, преди Титаните да се съберат, за да поведат с 28-27 при оставащи 1:49.

Таговайлоа имаше своя шанс да бъде герой, но Делфините взеха само един първи в последния удар.

Титаните уволниха Таговайлоа на четвърто и второ място на 45-ярдовата линия на Делфините, за да осигурят смущението.

„Това е NFL, всичко може да се случи. Трябва да свършим по-добра работа, като завършим мача с времето, което имахме, докато разполагахме с топката“, каза Таговилоа. „Да не позволим на атаката на противниковия отбор да получи тази възможност да падне и потенциално да отбележи. Това е отборен спорт, не мога да обвинявам една страна, но бих казал от офанзивна гледна точка, че можехме да направим много по-добре, ако не бяхме преминали през това, през което преминахме тази вечер.“

Загубата на Dolphins ги постави зад Ravens в надпреварата за първо място в AFC и сега отваря вратата за Bills да ги хванат в AFC East.

Маями все още има брутален график с домакински дати срещу Cowboys и Bills и гостуване срещу Ravens, в допълнение към домакинския мач срещу Jets тази седмица.

Докато отборите на Делфините в миналото са се отказали през декември, Таговайлоа вярва, че те няма да претърпят същата съдба.

„Не мисля, че това е същият отбор на Делфините, за който всички си мислят“, каза Таговайлоа. „Имаме много наистина добри играчи и имаме наистина добри треньори и това е една загуба. Не е като светът да свърши, защото загубихме този мач. Ние сме хора, ще продължим да се подобряваме от това. Това е NFL, никой не е перфектен.“